12h NUD

12h bieg znany w środowisku jako NUDa. Stanowi wyzwanie dla psychiki śmiałków podejmujących walkę nie tylko
z rywalami ale głównie z samym sobą.

12h Nocny Ultra Dystans jest biegiem dla osób chcących zmierzyć się z ograniczeniami zarówno fizycznymi jak i psychicznymi. Wielokrotne mijanie mety może dostarczyć wielu ciekawych wymówek, aby nie biec dalej. Wysiłek włożony w przekonanie mięśni do dalszego biegu rekompensują kibice oraz wolontariusze starający się dostarczyć wszelkich kulinarnych zachcianek. Na trasie możecie również spotkać kilka ciekawych motywujących tekstów niespodzianek.

Dla kogo jest dedykowany 12h NUD? Zależy od stawianego sobie celu. Jeżeli chcesz zrobić względnie dobry wynik to zalecamy abyś miał co najmniej 3 maratony zaliczone i minimum 2 lata regularnego biegania. Natomiast jeżeli masz mniejszy dorobek biegowy możesz również wziąć udział robiąc sobie częstsze lub dłuższe przerwy. Może to być również szansa na pokonanie dystansu maratońskiego po raz pierwszy w życiu. Uwaga jednak jest taka, że należy z rozwagą podejść do tak długiego wysiłku. Zachęcamy do sprawdzenia stanu zdrowia przed podjęciem wyzwania. Najlepiej robiąc odpowiednie badania.

Taktyka biegu odgrywa niebagatelną rolę. Zbyt mocny start lub nieodpowiednie żywienie na trasie czy też zbyt mała ilość przyjmowanych płynów może znacząco odbić się na wyniku. W przypadku ultramaratonów istotne jest regularne dostarczanie kalorii.

Startując w NUDzie możecie liczyć na wsparcie ze strony kibiców jak również słynny bufet w którym każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

Po kilku godzinach biegu jeżeli pojawią się jakieś dolegliwości możecie liczyć na pomoc fizjoterapeuty z FizjoAktiva Grzegorza Roczniaka. Jego magiczne “zabiegi” postawiły już nie jednego biegacza na nogi.

Długoby opowiadać o NUDzie najlepiej samemu przeżyć.

dyr. Dariusz Zagórski

%d bloggers like this: